Wirówka a rehabilitacja

0
1057
wirówka a rehabilitacja

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę jak dużą rolę odgrywa wirówka a rehabilitacja w przywracaniu sprawności kończyn. Potrafi ona w udokumentowany sposób zmniejszyć objawy spowodowane zaburzeniami nerwowymi, a także zrelaksować przepracowany układ mięśniowy.

Warto także odnotować, że przy jej pomocy możemy zmniejszyć opuchliznę oraz poprawić krążenie krwi. Napięte mięśnie powodują czasami ból, którego nie jesteśmy w stanie stłumić żadnymi lekami przeciwbólowymi.

W tym celu stosuje się także wirówkę, która potrafi skutecznie zwalczyć ból na długi czas. Hydromasaż posiada wiele odmian, z których najpopularniejszą jest masaż wirowy. Potrafi to świetnie odprężyć oraz sprawić, że duże obrzęki, które posiadaliśmy się zmniejszą. Fragmenty ciała jakie możemy masować to zarówno kończyny dolne jak i kończyny górne. Wirówka świetnie sprawdza się także podczas masażu kręgosłupa. Skutecznie możemy przy jej pomocy wyleczyć reumatyzm oraz choroby, które powodują zanik mięśni. Do tej pory pacjenci musieli przyjmować ciężkie leki sterydowe, ale wirówka potrafi doskonale wpłynąć nawet na osoby, które miały do czynienia z porażeniem mięśniowym.

woda

Żeby wykonać taki masaż potrzebujemy najpierw specjalnej wanny, która nazywana jest wirówką. Nazwa pochodzi od wody, która w wannie układa się we wzór wiru wodnego. Dzieje się tak, ponieważ zamontowane dyszy powodują wirowanie wody, która następnie oddziałuje na ciało pacjenta. Warto także zauważyć, że program wirowania wybieramy w zależności od stanu pacjenta oraz choroby jaka mu dolega. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być bardzo dokładnie i precyzyjnie kontrolować masaż.

Żeby skorzystać z takiego masażu nie musimy koniecznie wybierać się do specjalistycznego gabinetu lub ośrodka. Nie wszyscy wiedzą, że taki zabieg możemy również wykonać w domu. W tym celu potrzebować będziemy niewielkiej wanienki, żeby móc zmieścić w niej stopy lub dłonie. Czas trwania masażu wirowego wynosi od 10 do nawet 30 minut. Jednak nie wystarczy go wykonać raz, ponieważ dopiero regularne wykonywanie masażu może nam przynieść oczekiwane rezultaty. Najlepiej, jeżeli to możliwe wykonywać go każdego dnia lub ewentualnie raz na dwa dni. Optymalnie powinniśmy wykonać go przynajmniej 10 razy, żeby poczuć jakieś efekty.

Bardzo ważna jest także temperatura wody, która powinna wynosić od 30 do 38 stopni Celsjusza. Oczywiście wiele zależy od rodzaju masażu, ponieważ czasami woda powinna posiadać wyższą temperaturę, żeby odpowiednio poprawić ukrwienie w kończynach. Warto zauważyć, że cały zabieg przeprowadzany jest całkowicie bezboleśnie. Zdaniem większości pacjentów odczucia należą do przyjemnych i chętnie powtarzają masaż. W zależności od części ciała, którą chcemy masować ustalamy wielkość wirówki oraz temperaturę wody.

Masaż jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na reumatyzm oraz choroby stawów. Sprawdza się także świetnie w przypadku rehabilitacji skręceń oraz odmrożeń. Jeżeli odczuwamy ból, który utrzymuje się przez długi czas, a wizyty u lekarza i leki przeciwbólowe nie pomagają to powinniśmy jak najszybciej wybrać się na masaż wirowy. Doskonale pomaga także w przypadku porażenia mózgowego u dzieci oraz leczenia żylaków o osób starszych. Żylaki pojawiają się zazwyczaj po 40 roku życia i niestety potrafią być bardzo bolesne.

wanna

Masaż z użyciem wody potrafi prawie w stu procentach zlikwidować ból oraz sprawić, że znów będziemy mogli wykonywać codzienne czynności bez poczucia ciągłego dyskomfortu spowodowanego bólem. Oczywiście masaż nie jest dla wszystkich, ponieważ niektórzy źle reagują na taki rodzaj rehabilitacji. Osoby, które chorują na serce powinny zrezygnować z masażu wirowego, ponieważ może on źle wpłynąć na funkcjonowanie najważniejszego organu w naszym ciele.

Wszelkie choroby związane z niewydolnością krążenia oraz nadciśnienie tętnicze również stanowią przeciwwskazanie. Warto także powstrzymać się przed wirówką, jeżeli mamy gorączkę lub dopiero co przeszliśmy infekcje. Wszelkie zmiany skórne powinny być również wyleczone zanim zdecydujemy się skorzystać z masażu wirowego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here