Nieoperacyjne Leczenie Biodra – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

0
37
Nieoperacyjne Leczenie Biodra

Zmiany zwyrodnieniowe stawu biodrowego są bardzo częste i mogą dotyczyć osób już po 45 roku życia. Nie oznacza to jednak, że trzeba od razu decydować się na zabieg operacyjny. Niewątpliwie na uwagę zasługuje nieoperacyjne leczenie biodra. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Korzyści i skuteczność metody HPI MediTherapy w MEDICOMFORT Katowice – GLIWICE

Wymiana stawu biodrowego jest ostatecznością. Zatem rzeczywiście na taką operację należy zdecydować się w sytuacji, gdy inne metody zupełnie się nie sprawdzają. Na szczęście leczenie biodra może odbywać się przy wykorzystaniu HPI MediThearpy. Jest to w pełni bezpieczna metoda, która polega na podaniu tropokolagenu, a także kwasu hialuronowego nowej generacji. Całość odbywa się za pomocą niezwykle cienkich igieł. Należy zauważyć, że tropokolagen wprowadza równowagę w strukturze skóry między procesem biodegradacji a biosyntezy. W efekcie uzupełnia luki, ale też przyspiesza gojenie zmian zwyrodnieniowych. Z kolei kwas hialuronowy pozwala na dobre nawilżenie bioder. Tego typu składnik ma również działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz amortyzujące.

Jak radzić sobie z zapaleniem stawu biodrowego?

Zapalenie stawu biodrowego może wywoływać ból o dużym natężeniu. Dodatkowo utrudnia poruszanie się. W niektórych przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne, jednak czasami bardzo skuteczne są zastrzyki z wykorzystaniem tropokolagenu oraz kwasu hialuronowego. Trzeba też ograniczyć aktywność fizyczną oraz więcej odpoczywać. Jeżeli natężenie bólu jest bardzo duże, lekarz może zalecić leki o działaniu przeciwzapalnym oraz przeciwbólowym.

Leczenie biodra Katowice – szybka regeneracja i zmniejszenie dolegliwości bólowych

Leczenie biodra w Katowicach może być w pełni nieinwazyjne i odbywać się przy wykorzystaniu USG. W tym przypadku stosuje się cienkoigłowe iniekcje, zaś USG pozwala monitorować stan i zapewnia dodatkową precyzję podczas podawania. Połączenie tropokolagenu z kwasem hialuronowym już po krótkim czasie przynosi naprawdę dobre efekty. Rzeczywiście dolegliwości bólowe mają znacznie mniejsze natężenie, a dodatkowo chory nie ma problemów z poruszaniem się. Oczywiście metodę należy dobrać pod kątem procesu zwyrodnieniowego. Warto dowiedzieć się więcej na stronie: https://medicomfort.pl/problem/bol-biodra/, by skutecznie rozwiązać problem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here