Kiedy warto zgłosić się do psychologa?

0
3752
Kiedy warto zgłosić się do psychologa

To normalne, że w życiu nie zawsze wszystko układa się po twojej myśli. Nie zawsze jest pięknie i kolorowo. Te gorsze chwile sprawiają zresztą, że możesz później mocniej docenić sytuacje radosne, które przeżywasz razem z rodziną i najbliższymi ci osobami. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu bądź nawet bez powodu ostatnio ciągle czujesz się źle, prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie zwrócenie się po profesjonalną pomoc. Zaoferuje ci ją dobry psycholog. To właśnie on zajmuje się podwyższaniem jakości życia swoich pacjentów.

A z niektórymi problemami naprawdę trudno sobie samodzielnie poradzić. Czasami jest to wręcz niemożliwe. Gdy umiera ci ktoś bliski, czyli ktoś, kto odgrywał znaczącą rolę w twoim życiu – np. twój tato, partner czy siostra – masz wrażenie, że cały twój świat się zawalił i już nigdy nie będzie jak dawniej. Nie jest to prawda. Czas leczy rany, ale początkowo trauma rzeczywiście może być tak silna, iż przeszkodzi ci w normalnym funkcjonowaniu. Na szczęście nie musisz sam pozostawać ze swoim problemem.

Psychologowie zapewnią ci wsparcie, jakiego teraz naprawdę bardzo potrzebujesz. Musisz tylko skorzystać z tej oferowanej ci pomocy. Akurat tego nikt za ciebie nie zrobi. Jeżeli natomiast nie chcesz za nią płacić, znajdź takiego psychologa, który świadczy swoje usługi w ramach współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Możesz też skorzystać z wygodnego telefonu zaufania. Numer znajdziesz w Internecie. Zapisz go sobie na telefonie i zadzwoń pod ten numer w momencie, gdy poczujesz się naprawdę źle i totalnie stracisz już jakąkolwiek motywację do dalszego życia.

Czasami kiepski nastrój bierze się jednak zupełnie bez przyczyny. Czujesz się źle, ale nawet nie wiesz, dlaczego tak się dzieje. W takiej sytuacji również możesz skorzystać z pomocy terapeutów. Psycholodzy (https://www.nuzle.pl/stanowisko/psycholog) zajmują się najróżniejszymi przypadkami związanymi z zaburzeniami nastroju i brakiem motywacji czy zespołem chronicznego zmęczenia. Z ich pomocą na pewno szybko staniesz na nogi i znowu zaczniesz cieszyć się życiem.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here