Skuteczna terapia uzależnień

0
3310
Skuteczna terapia uzależnień

Bardzo duże znaczenie dla skuteczności całej terapii uzależnień ma nie tylko to, czy pacjent rzeczywiście chce otrzymać pomoc, ale również sposób jej prowadzenia. Różnice w podejściu pracowników ośrodków uzależnień są ogromne, więc lepiej nie ryzykować, że osoba potrzebująca pomocy trafi w nieodpowiednie ręce.

  1. Indywidualne podejście do pacjentów
  2. Niezbędna dawka motywacji
  3. Polecany ośrodek leczenia uzależnień

Sprawdź, który ośrodek wybrać, aby terapia uzależnień przyniosła najlepsze efekty oraz jak przygotować pacjenta i jego bliskich do rozpoczęcia leczenia.

Indywidualne podejście do pacjentów

Chociaż na pierwszy rzut oka każdy alkoholik zmaga się z takimi samymi problemami, dla zapewnienia skutecznej terapii niezbędne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Starannie zaplanowany program psychoterapii powinien być ustalany wspólnie z pacjentem, ponieważ bez jego zaangażowania nie uda się osiągnąć postawionego celu. Zadaniem doświadczonego terapeuty jest udzielenie wsparcia w odnalezieniu drogi wyjścia z uzależnienia oraz zrozumieniu rzeczywistych powodów, dla których doszło do takiej sytuacji. Trudno to jednak z robić bez zrozumienia problemów pacjenta, a to wymaga indywidualnego podejścia. Jeżeli więc nie chcesz ryzykować, że wybrana klinika nie zapewni ci lub bliskiej osobie takiej pomocy, powinieneś poszukać innej placówki.

Niezbędna dawka motywacji

Nowoczesna terapia uzależnień bazuje między innymi na motywowaniu pacjenta do wprowadzenia zmian w życiu. W tym przypadku nie ma potrzeby przeprowadzania bolesnych i często nieskutecznych konfrontacji. Zamiast tego pacjent otrzymuje wsparcie w formułowaniu problemów i samodzielnym podejmowaniu decyzji. To natomiast stanowi kluczowy element dla jego dalszego życia. Dobra klinika zapewnia pacjentom wsparcie również po zakończeniu procesu leczenia. W końcu alkoholizm oraz uzależnienia od narkotyków nie są problemami, z którymi można sobie poradzić z dnia na dzień. Tym samym powinieneś skupić się na wybraniu takiej placówki, która świadczy opiekę w późniejszym okresie. Najlepiej oczywiście wybrać ośrodek, który będzie mógł zaproponować nieodpłatne terapie lub nawet pobyty weekendowe dla pacjentów, którzy ukończyli całościową terapię. W przypadku rodzin można wówczas skorzystać z oferty terapii dla rodzin lub par, dzięki czemu każdy będzie mógł liczyć na wsparcie. Nie można bowiem zapominać, że problem uzależnienia nie dotyczy wyłącznie pacjentów, tylko każdego dnia dotyka wszystkich jego bliskich.

Polecany ośrodek leczenia uzależnień

Dobry ośrodek leczenia uzależnień, który pomógł już wielu osobom, możesz znaleźć na stronie http://medjol.pl/terapia, ale nie musisz od razu podejmować decyzji o rozpoczęciu terapii. Na początek skorzystaj z bezpłatnych konsultacji terapeutycznych, na które możesz się umówić drogą telefoniczną.  Dzięki temu specjalista będzie mógł zapoznać się z twoją sytuacją i doradzić najlepsze rozwiązanie, które pozwoli ci rozpocząć walkę z nałogiem. Jeżeli natomiast zdecydujesz się na skorzystanie ze wsparcia oferowanego przez ośrodek uzależnień, pamiętaj, że masz wówczas gwarancję pełnej anonimowości oraz dyskrecji. Nie musisz się wówczas martwić o to, że o twoim problemie dowiedzą się osoby postronne, co mogłoby cię narazić na problemy w pracy. Pozostałe informacje – w tym opis ośrodka, przebieg detoksu oraz terapii – znajdziesz na stronie placówki. Możesz tu również poczytać o korzyściach związanych z zastosowaniem wszywki alkoholowej, która pozwala uzyskać lepsze efekty podczas leczenia.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here