Odżywka białkowa na odchudzanie

0
1370
odżywka białkowa na odchudzanie

Odżywki białkowe stosują osoby uprawiające aktywność fizyczną. Osoby te po treningu tracą sporą dawkę protein, które należy uzupełniać. Oczywiście dieta bogata w białko również uzupełnia te niedobory, jednak odpowiednia dawka odżywki zastępuje im posiłek.

Odżywki białkowe mają za zadanie przede wszystkim dostarczyć odpowiednią ilość białka, jak również regenerować mięśnie i powodować ich wzrost. Odżywki białkowe przeważnie stosują mężczyźni, którzy chcą wyrzeźbić sobie sylwetkę. Odżywka białkowa na odchudzanie dostępna jest również dla wegan czy osób z nietolerancją laktozy. Pierwotna jej wersja jest z serwatki albo z kazeiny, natomiast jej inne wersje są np. na mleku sojowym. Tego typu odżywki należy stosować przed treningiem jak i po nim. Są one bardzo łatwe w użyciu oraz bardzo szybko wchłaniane przez organizm. Dobrze jest sprawdzić czy nie przekraczamy zalecanej porcji białka do spożycia dobowego. Kobiety chcące schudnąć dzięki białkowi powinny przyjmować odżywkę do dwóch razy dziennie, zastępując tym śniadanie czy kolację.

Jednak jak wiadomo samo białko nie pomoże nam zrzucić kilogramów, dlatego dobrze jest w tym przypadku przejść na dietę. Dieta powinna być bogata w warzywa, owoce oraz mięso. Niektórzy stosują na odchudzanie dietę białkową, która polega na jedzeniu samego białka. W tej diecie zabroniony jest chleb, ziemniaki, makaron czy ryż. Jednak mięso czy wędlinę możemy jeść bez żadnych ograniczeń tak samo jak twarogi czy jogurty. Dieta białkowa nie jest polecana do dłuższego stosowania, po jej ukończeniu należy przyjmować tylko jeden posiłek zawierający białko, aby efekt się utrzymał.

Na chwilę obecną mamy sporo producentów odzywek, dlatego nie ma problemów z ich zakupem. W sklepach stacjonarnych doradzą nam jaką odżywkę wybrać. Ponad to odżywki białkowe zawierają całą gamę smaków od czekoladowych po truskawkę, dlatego co jakiś czas można zmieniać sobie smak. Dobrym sposobem przed zakupem dużego opakowania jest wybranie kilku saszetek różnych firm i smaków, żeby wybrać taką jaka nam najbardziej odpowiada. Niektóre firmy robią ciekawe promocje, warto jest więc zatem znaleźć takie oferty. Czasami możemy otrzymać drugie opakowanie za pół ceny lub dostać jakiś bonus do naszego zamówienia.

Osoby stosujące odżywki białkowe powinny jednak przestrzegać dobowego zapotrzebowania, ponieważ nadmiar białka w organizmie przyczynia się do jego zakwaszenia oraz prowadzi do zaburzeń wątroby oraz nerek. Nadmiar białka powoduje również przybieranie na wadze, dlatego często stosowany jest przez osoby robiące masę.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here