Odchudzanie powinno być systematyczne

0
924
Odchudzanie

Odchudzanie to szereg działań: zbilansowana dieta, woda mineralna niegazowana, owoce i warzywa, sport, wsparcie w postaci ziół lub tabletek odchudzających. Takie zestawienie działań na pewno jest dobrym pomysłem i przekłada się na szybką utratę wagi. Nie warto ścigać się i chudnąć po pięć czy więcej kilogramów miesięcznie – taka utrata wagi jest szkodliwa. O wiele lepiej jest zrzucać po 2 kilogramy miesięcznie. Jest to bardzo bezpieczna utrata wagi i w ten sposób można zgubić 24 kilogramy rocznie. Takie podejście do utraty kilogramów na pewno się sprawdza, warto o nie zabiegać.

Przed rozpoczęciem odchudzania koniecznie zapoznaj się z poradnikiem na temat diety redukcyjnej.

Kilogramów jest za dużo

Utrata kilogramów jest ważna – ciężko się chodzi, oddycha i żyje, gdy kilogramów nadmiernie przybyło. Im lżejsza waga, tym lepsze samopoczucie. Warto ważyć mniej i regularnie tracić zbędne kilogramy. Wówczas dana osoba odczuwa poprawę samopoczucia. Nie można odchudzać się na siłę, lecz warto zaplanować odchudzanie jak projekt. Wszystko dzisiaj może być projektem, także odchudzanie. Plam może wyglądać tak:

* rano szklanka wody z sokiem z cytryny

* pięć posiłków dziennie, łącznie 1800 kalorii

* 2 do 2,5 litrów wody mineralnej niegazowanej dziennie

* przekąski w postaci jabłek, suszonych owoców, zdrowych przekąsek takich, jak np. mała garstka orzechów czy kilka migdałów lub marchewki pokrojonej w słupki do chrupania

* rezygnacja z cukru, ograniczenie soli, wybór przypraw, które przyśpieszają metabolizm – doskonały jest imbir, można stosować także curry

* ruch – codziennie pół godziny jazdy na rowerku treningowym, 2-5 kilometrów spaceru

* co najmniej osiem godzin snu dziennie

Warto stosować się do takiego planu, nie podjadać, jeść lekko oraz bardzo smacznie. Dzięki temu samopoczucie poprawi się, a osoba na diecie szybko zobaczy efekty. Typowe jest, że przez pierwszy miesiąc raczej nie gubi się kilogramów, ale później następuje stopniowa utrata wagi. Należy uważać na owoce – podczas diety nie wolno jadać bananów, winogron czy daktyli. Lepsze są jabłka, pomarańcze oraz tym podobne owoce. Zdrowe jedzenie ma smak i jest na pewno godne uwagi. Niejedna osoba pragnie jadać zdrowo oraz bardzo smacznie. Uda się to dzięki stosowaniu smacznej diety, pełnej ziół oraz zdrowych przypraw. Zapach kusi, a samo jedzenie jest lekkie, smaczne oraz odchudzające. Można także zrezygnować z czerwonego mięsa na rzecz ryb oraz białego, drobiowego mięsa. Takie jedzenie sprawdza się doskonale i jest sposobem na uzyskanie mniejszej wagi. Po zakończeniu odchudzania nie wolno wrócić do starej diety, pełnej słodyczy, czipsów czy orzeszków solonych. Należy na zawsze zmienić sposób odżywiania na zdrowy oraz optymalny. Nie można sobie odpuścić. Zdrowa dieta oznacza zdrowe życie i brak efektu jojo. Powrót do starego sposobu odżywiania natychmiast odbuduje kilogramy i przyniesie fatalne efekty. Jakość jedzenia to ważna rzecz – fast food czy tłuste i słodkie przekąski nie przyniosą korzyści. Nie dość, że spowodują nawrót złej, za dużej wagi, to jeszcze doprowadzą do tego, że będziemy czuli się ciężko. Nie o taki efekt chodzi. 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here