Objawy ciąży

0
1324
kobieta w ciąży

Ciąża to specyficzny czas. Czasem trudno nam uwierzyć, kiedy słyszymy, że dziewczyna, a tym bardziej solidnie dorosła kobieta nie wiedziała niemal do porodu, że jest w ciąży. O czym to może świadczyć? O braku wiedzy? A może o nietypowym przebiegu ciąży? Czasem o jednym i drugim na raz.

Jakie są objawy ciąży?

Trzeba od razu powiedzieć: kobiety są różne, wiec – szczególnie na początku – mogą mieć do czynienia z nawet dość nietypowymi objawami stanu błogosławionego.
Pośród podstawowych i wydawać by się mogło oczywistych objawów ciąży jest brak okresu. Tyle, że niektóre kobiety mają nieregularne miesiączki i przez długie tygodnie do głowy może im nie przyjść, że są w ciąży tylko dlatego, że nie mają okresu. Czasem w ciąży zdarzają się plamienia. Panie, które mają dosyć skąpą menstruację, takie plamienia mogą uznać właśnie za „te dni”.

Ciąża wiąże się ze zmianami hormonalnymi. Objawem ciąży może być więc nietypowe dla danej pani rozdrażnienie. Kolejna sprawa – niby oczywista: mdłości i wymioty. Jednak nie każda pani ich doświadcza albo zjawiska te są tak nikłe, że niejedna kobieta uznała je za jednorazową niestrawność. Inne przyszłe mamy zaczynają być nadwrażliwe na niektóre zapachy. Czasem po prostu dana woń zaczyna je drażnić. Innym razem może im się nawet zbierać na wymioty, kiedy poczują dany zapach, choć wcześniej był on im obojętny (nawet jeśli był obiektywnie nieprzyjemny). Kiedy kobieta jest w ciąży, w końcu zaczyna być widoczny rosnący brzuch.

para na kocyku

Wprawdzie są panie, które nie tyją wcale lub bardzo symbolicznie (taka „uroda” organizmu), jednak tzw. „ciążowy brzuszek” w końcu zaczyna być widoczny. Nawet jeśli taka pani chce to ukryć przed innymi i stosuje odpowiednio maskujące ubrania, sama jednak musi to zauważyć. Jednym z pierwszych objawów ciąży może być szybsze meczenie się. Kobieta nagle zaczyna być śpiąca znacznie wcześniej, niż normalnie albo nawet już w ciągu dnia. Zdarzają się też zawroty głowy, a nawet omdlenia. Powinny one dać do myślenia szczególnie paniom, które do tej pory takich objawów nie doświadczały z żadnych innych powodów.

Do objawów ciąży należy też ból piersi. Wraz z biegiem czasu, przyszła mama zaczyna też częściej korzystać z toalety. Czy jest możliwe, że objawy ciąży są tak niewyraźne, że kobieta może nawet do 3. trymestru nie domyślać się, że jest w odmiennym stanie? W dokumentach filmowych o zdrowiu pokazywano i takie przypadki. Niektóre z takich pań były tak otyłe, że nie zauważyły dodatkowego przyrostu wagi lub spisały to na karb swojego apetytu. Inne mówiły, że wprawdzie trochę przytyły, ale nie aż tyle, by uznać, że to ciąża.

A co z ruchami dziecka?

Od pewnego momentu są one wyczuwalne i to coraz bardziej. Jeżeli mamy do czynienia z osobą niewykształconą na poziomie przynajmniej podstawowym, to czy może ona to uczucie uznać za kłopoty z żołądkiem? Trudno powiedzieć. Może część z tych dziwnych przypadków nierozpoznania ciąży przez niemal 9 miesięcy jest po prostu nieco naciągana, a bohaterki szukały taniej sensacji lub po prostu wypierały ciążę? Jeżeli dana osoba przypuszcza, że może być w ciąży, powinna zrobić test dostępny w aptece albo nawet 2 różne testy ciążowe w odstępie kilku dni, jeżeli pierwszy wyszedł negatywny. Przeglądając różne fora internetowe, można dojść do wniosku, że wiele pań szuka odpowiedzi na pytanie: czy jestem w ciąży? w sieci, opisując swoją sytuację i objawy, np. spóźniający się o 3 dni okres.

objawy ciąży

Część z nich obawia się ciąży i po prostu chce znaleźć wśród innych użytkowników sieci pocieszycieli, którzy napiszą: „mało prawdopodobne, że jesteś w ciąży, a teraz dodatkowo się tym stresujesz”. A trzeba sobie jasno powiedzieć w wielu sytuacjach: mleko się wylało i sprawdzić efekt w sposób bardziej prawdopodobny, niż opinie innych internautów. Ciąża może dawać objawy, o których dana osoba po prostu nie słyszała lub o nich nie czytała. Brak okresu, mdłości, wymioty i zawroty głowy to nie jedyne, choć chyba najbardziej typowe objawy ciąży. Są panie, które przez cały ten czas czują się świetnie, a o ciąży dowiadują się naprawdę przypadkowo.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here