Jakie pasty do zębów są dziś najpopularniejsze?

0
873
pasty do zębów

Podstawowym środkiem higienicznym przeznaczonym do codziennej pielęgnacji jamy ustnej jest pasta do zębów. W sprzedaży znajdziemy wiele typów past o różnych właściwościach, dedykowanych dzieciom i dorosłym borykającym się z różnorodnymi problemami stomatologicznymi. Sklep DomowyStomatolog.pl oferuje przeszło dwadzieścia różnych kategorii past do mycia zębów. Które z nich wybrać i dlaczego?

Popularne rodzaje past do zębów

Najszerszą kategorią tego typu produktów są pasty z fluorem, pierwiastkiem odpowiedzialnym za prawidłową mineralizację zębów i kości. Fluor znajdziemy w większości past do zębów dedykowanych osobom dorosłym. W sklepie DomowyStomatolog.pl znajdziemy jednak również cieszące się coraz większą popularnością pasty do zębów bez fluoru. Zamiast niego zawierają one inne substancje o podobnym działaniu, na przykład hydroksyapatyt. To produkty polecane dzieciom i dorosłym z fluorozą, a także osobom obawiającym się stosowania produktów z fluorem. Popularną kategorią są także pasty do zębów przeciw próchnicy (wszystkie pasty mają chronić przed próchnicą, ale niektóre robią to skuteczniej niż inne), o właściwościach antybakteryjnych, wybielające i naturalne, bazujące na organicznych składnikach aktywnych, które pomagają dbać o zdrowie zębów i dziąseł, chroniąc je przed typowymi zagrożeniami.

Pasty specjalistyczne

W sprzedaży, prócz podstawowych kategorii past do mycia zębów, znajdziemy również produkty o specyficznym składzie i właściwościach, dedykowane osobom borykającym się z różnymi problemami stomatologicznymi. Na liście tego typu produktów znajdziemy m.in. pasty na zapalenia dziąseł, które pomagają walczyć z wywołującymi je bakteriami, jednocześnie łagodzą podrażnienia i koją spowodowane stanem zapalnym doznania bólowe. Wśród tego typu produktów znajdziemy również pasty na suchość w ustach, na halitozę, paradontozę czy nadwrażliwość spowodowaną odsłonięciem szyjek zębowych. Sklep DomowyStomatolog.pl sprzedaje także specjalne pasty ortodontyczne i dedykowane osobom z implantami. Tego typu produkty chronią przed odbarwieniem implantów, zapobiegają osadzaniu się na ich powierzchni płytki nazębnej i trudnego do usunięcia kamienia.

Znalezienie dobrej pasty do zębów, o właściwościach pomocnych w walce z określonym problemem stomatologicznym to sposób na eliminację tego problemu, na zdrowe dziąsła i zęby, świeży zapach z ust i piękny uśmiech. Dzięki dużej różnorodności dostępnych na rynku past do zębów znalezienie produktu o interesujących nas właściwościach nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here