Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych – poznaj 3 sposoby na zdrowy uśmiech

0
1336

Troska o zęby jest czynnością, której należy poświęcać dużo uwagi. Kłopoty wynikające z zaniedbań są kosztowne w leczeniu i sprawiają sporo bólu. Poza tym uśmiech jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na odbiór człowieka przez innych ludzi. Między innymi dlatego aktorzy i prezenterzy telewizyjni stawiają tak duży nacisk na równe i czyste zęby. Okazuje się, że wyłącznie szczotkowanie zębów jest niewystarczające. I tak pojawia się próchnica, którą wyleczyć jest dość trudno. W takim razie, co robisz źle? Mało zwracasz uwagę na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Zapoznaj się z naszymi trzema sposobami na zdrowy uśmiech.

Na początek klasyczne nici stomatologiczne

Nici stomatologiczne powinny znaleźć się w każdej łazience. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta, ponieważ jest to najtańsza i bardzo skuteczna metoda na czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Wystarczy wziąć dwa razy dziennie przed szczotkowaniem uzębienia fragment nici stomatologicznej o długości około pół metra i owijając go wokół palca wskazującego oraz trzymając w drugiej dłoni, napiąć ją, żeby systematycznie wsuwać w przestrzenie międzyzębowe i usuwać z nich nagromadzone tam zabrudzenia. W takich miejscach najczęściej gromadzi się płytka zębowa oraz fragmenty jedzenia.

Szczoteczki soniczne uzupełniają proces mycia zębów

Po czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych nicią stomatologiczną warto uzupełnić cały proces o dokładne zastosowanie szczoteczki sonicznej. Jest ona ewolucją powszechnie znanej szczoteczki elektrycznej. Dzięki wykorzystaniu fal dźwiękowych wprowadza włókna szczotki w ruch wymiatający, czym pomaga usunąć wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni zębów. Ze względu na to, że każda szczoteczka posiada odpowiedni licznik, poinformuje użytkownika o upłynięciu czasu na mycie zębów. W ten sposób zawsze umyjesz je przez odpowiednio długą chwilę.

czyszczeniu przestrzeni międzyzębowych

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych irygatorem to profesjonalne rozwiązanie

Irygatory dentystyczne są najbardziej profesjonalnym urządzeniem wykorzystywanym przez stomatologów. Jego skuteczność oraz szereg zalet sprawiają, że czyszczenie przestrzeni międzyzębowych jest przyjemnością. Wystarczy nalać do pojemnika wodę, a następnie ustawić ciśnienie i zbliżyć końcówkę pod kątem prostym do przestrzeni między zębowej. W ten sposób strumień wody usunie nagromadzone tam zabrudzenia. Poza wsparciem w czystych zębach irygatory dentystyczne pomagają zachować doskonałą kondycję dziąseł. Tak kłopoty z zapaleniem dziąseł odchodzą w przeszłość, podobnie jak kamień nazębny. Tym samym stosunkowo wysokie koszty zakupu są usprawiedliwione przez wielofunkcyjność urządzenia, a także duży wkład w zdrowy uśmiech.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here