GUM® Soft-Picks® – skuteczne czyszczenie interdentalne

0
766
GUM® Soft-Picks® - skuteczne czyszczenie interdentalne

Zęby w łuku zębowym ułożone są blisko siebie, co znacznie utrudnia usuwanie powstającego w ciągu dnia osadu gromadzącego się w przestrzeniach pomiędzy nimi. Zalegające resztki pokarmowe znacznie zwiększają ryzyko powstawania próchnicy. Jak zatem skutecznie czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Po co czyścić przestrzenie międzyzębowe?

Codzienne szczotkowanie zębów to warunek, by utrzymać zdrowe zęby. Służy przede wszystkim usunięciu resztek pokarmu oraz płytki nazębnej, co znacznie ogranicza rozwój chorobotwórczej flory bakteryjnej. Warto być świadomym, iż nawet regularne używanie tradycyjnej szczoteczki do zębów w połączeniu z pastą dopasowaną do ewentualnych problemów zdrowotnych (np. nadwrażliwości zębów) jest niewystarczające. Należy pamiętać o konieczności czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Są to okolice trudno dostępne dla włosia szczoteczki do zębów. W celu usunięcia osadu z tych fragmentów jamy ustnej stworzono szczoteczki interdentalne.

Czym są szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych GUM® Soft-Picks®?

Szczoteczki międzyzębowe zostały zaprojektowane w taki sposób, by umożliwić dostęp nawet do najmniejszych szczelin. Posiadają specjalną konstrukcję ułatwiającą bezproblemowe i jednocześnie skuteczne usunięcie gromadzących się w ciągu dnia resztek pokarmowych oraz płytki nazębnej z okolic stycznych zębów. Włosie umieszczone jest wokół wąskiej i długiej główki, co ułatwia przesuwanie szczoteczki między zębami.

Czyściki GUM® Soft-Picks®, opracowane przez specjalistów z zakresu stomatologii, stanowią doskonałą alternatywę dla nici dentystycznych. Pozwalają na bezpieczne i skuteczne czyszczenie międzyzębowe. Szczoteczki GUM® Soft-Picks® są miękkie i elastyczne, pozbawione elementów metalowych czy drewnianych, dzięki czemu zapobiegają uszkodzeniu dziąseł. Nie zawierają też lateksu. Dostępne są w dwóch wariantach – o prostej i zakrzywionej konstrukcji, oraz w różnych rozmiarach, dzięki czemu z łatwością można wybrać przyrząd najlepiej dopasowany do własnych potrzeb.

GUM® Soft-Picks® świetnie spisują się podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Polecane są również osobom w trakcie leczenia ortodontycznego aparatem nazębnym, posiadającym mosty protetyczne czy szczególnie wrażliwe dziąsła.

Sprawdź GUM® Soft-Picks® lub wybierz inną szczoteczkę międzyzebową na https://www.sunstargum.com/pl/produkty/szczoteczki-miedzyzebowe.html

Jak używać szczoteczki interdentalnej?

Czyściki międzyzębowe są łatwe w obsłudze, ich użycie nie wymaga skomplikowanej techniki. Stosuje się krótkie ruchy, które są wystarczające, by eliminować resztki pokarmowe wraz z płytką nazębną gromadzącą się pomiędzy uzębieniem.

Jak używać szczoteczki interdentalnej

Szczoteczkę do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych należy umieścić między dwoma zębami, trzymając ją pod kątem, a następnie wyprostować. Szczoteczkę przesuwa się w wybranej przestrzeni międzyzębowej tak, by wyszła na wylot. Później czyścik GUM® Soft-Picks® należy pociągnąć w przeciwnym kierunku.

Warto regularnie usuwać osad gromadzący się między zębami, by zminimalizować ryzyko wystąpienia ubytków próchniczych na powierzchniach stycznych sąsiadujących zębów. Ten rodzaj zmian jest trudny do zauważenia we wczesnym stadium. Z tego powodu korzystnie jest wyrobić sobie odpowiedni nawyk czyszczenia okolic międzyzębowych.

Dodatkowo, stosując czyściki interdentalne, można skutecznie zapobiegać oraz redukować zapalenie dziąseł. Ich regularne używanie masuje i jednocześnie poprawia ukrwienie dziąseł. Najlepiej sięgać po szczoteczki międzyzębowe minimum raz dziennie, po wieczornym umyciu zębów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here