Ciąża

0
1282
ciąża

Bycie w ciąży dla wielu kobiet oznacza całkowitą zmianę życia. Dotyczy to zwłaszcza pań, które po raz pierwszy zostaną mamami. W porównaniu do poprzednich pokoleń kobiety mają obecnie problem z poczęciem. Jest to spowodowane wieloma czynnikami. Wśród nich znajduje się stosowana przez wiele lat antykoncepcja hormonalna.

Ciąża w młodym wieku jest niechciana ponieważ w dzisiejszych czasach kobiety chcą się rozwijać naukowo, intelektualnie, a także towarzysko. Wiele z nich zamierza też zrobić karierę, która skutecznie mogłaby zaszkodzić podejmowaniu wyzwań w pracy. Jedyną możliwością uniknięcia zbyt wczesnego zapłodnienia jest stosowanie pigułek i plastrów, które mają za zadanie uniemożliwić połączenie się komórki jajowej z plemnikiem. Nadchodzi jednak czas, gdy panie są gotowe założyć rodzinę i urodzić dziecko. Najczęściej dzieje się tak po trzydziestym roku życia.

Właśnie z tego powodu odstawiają dotychczasowo brane środki, które miały być zabezpieczeniem przed zapłodnieniem. I w tym momencie mogą pojawić się problemy. Aby móc skutecznie starać się o maleństwo należy dość regularnie starać się o nie w alkowie małżeńskiej. Kobiety dość często nie rozumieją co tak naprawdę oznacza „regularne” współżycie ze swoim partnerem, dlatego w gabinetach ginekologicznych padają pytania o ilość. Często pacjentki dopiero w trakcie krótkiej rozmowie ujawniają, iż nie mogą odbywać stosunków tak często jak trzeba, ponieważ przykładowo mąż często wyjeżdża w delegacje.

nad morzem

Praca uniemożliwiająca spotkania i inne przyczyny skutecznie uniemożliwiają uprawianie seksu w trakcie owulacji, która jest jedynym momentem na możliwość zapłodnienia. Jeżeli próby nie odbywają się co miesiąc to trudno mówić o szybkim zapłodnieniu. Jeżeli jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby regularnie współżyć, a dziecko nadal się nie pojawia, to można zacząć się niepokoić. Szczególnie jeżeli odnosi się to do kobiet młodych, które nie przekroczyły trzydziestego roku życia. Niestety wraz z upływem czasu spada płodność, dlatego u kobiet po trzydziestym piątym roku życia nie zostaje nic innego jak wcześniejsza diagnostyka.

W końcu im starsza pacjentka, tym mniejsze szanse na naturalne poczęcie. W tym przypadku dochodzi również do częstszych poronień. Większość śmierci odbywa się na tyle wczesnym etapie, że panie nawet nie są świadome, że były w ciąży. Zazwyczaj wady wynikają ze złego genotypu, który nie mógłby przetrwać w środowisku naturalnym. Odpowiadają one za około sześćdziesiąt procent wszystkich poronień w tym czasie. Embriony z wadami genetycznymi zostają naturalnie wyeliminowane przez organizm kobiety.

Oczywiście istnieją także inne powody poronień. Wśród nich są zakażenia w trakcie ciąży, które mogą tragicznie zakończyć się nie tylko dla płodu, ale i matki. W końcu dwa organizmy są ze sobą ściśle powiązane i jakiekolwiek patologie w jednym wpływają na funkcjonowanie drugiego. Defekty organizmu matki także mogą powodować poronienia, chociaż są to rzadsze przyczyny. Wśród nich można wymienić chociażby zaburzenia hormonalne, które mocno wpływają na to w jaki sposób funkcjonują wszystkie narządy kobiety.

dziewczyna w ciąży

Zbyt wysokie stężenie jednego hormonu wpływa na obniżenie innego w wyniku czego codzienne funkcjonowanie jednego organizmu jest utrudnione, nie mówiąc o funkcjonowaniu organizmu dziecka. Kolejną przyczyną może być wadliwa anatomia. Jak wiemy kobiecy organizm jest przystosowany do rozwijania płodu, a następnie jego urodzeniu. Czasami jedna część anatomiczna może sprawiać, że rozwijający się płód nie będzie mieć dostatecznie dużo miejsca i w raz z rozwojem będzie się zaduszać.

Jest to niezwykle ciężkie dla matki, ale bardzo często w takich momentach trzeba zdecydować się na aborcję lub na wcześniejszy poród. Nie jest on jednak prostu, a samo dziecko nie osiąga odpowiedniego poziomu rozwoju, by przetrwać bez pomocy inkubatora. Czasami jednak udaje się zwyciężyć w walce o życie malucha angażując w nią wiele środków i osób z ośrodka medycznego. I oby takich sukcesów było jak najwięcej.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here