39 tydzień ciąży

0
1474
39 tydzień ciąży

Ciąża oraz przyjście na świat ukochanego dziecka to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. W końcowym etapie ciąży brzuch kobiety staje się bardzo duży, a kobieta nieustannie myśli o tym, kiedy nadejdzie czas porodu. Jak przebiega 39 tydzień ciąży?

Jak przebiegają ostatnie tygodnie ciąży?

Każda prawidłowa ciąża trwa dziewięć miesięcy. W poszczególnych etapach płód rozwija się i w końcu dziecko jest gotowe na to, aby przyjść na świat. Ostatnie tygodnie ciąży zazwyczaj nie są łatwe w życiu każdej kobiety. Wówczas to bowiem jej brzuch napiera znacznych rozmiarów, a tuż przed przyjściem dziecka na świat jest coraz bardziej obniżony. Nic zatem dziwnego, że w tym czasie kobiety stają się znacznie mniej aktywne, a wiele z nich uwielbia leżeć z nogami położonymi nieco wyżej.

Każda kobieta w 39 tygodniu ciąży powinna zdawać sobie sprawę z tego, że napinanie się brzucha świadczy o skurczach macicy. W tym etapie ciąży dziecko w brzuchu ma już bardzo mało miejsca i w związku z tym nie rusza się już zbyt gwałtownie, lecz coraz częściej wypina się oraz przeciąga.

W okresie tym, kobiety powinny stosować lekkostrawną dietę, która to potrafi bardzo skutecznie zapobiegać uciążliwym zaparciom, które to bardzo często przyczyniają się do powstania bolesnych hemoroidów.

Ciąża a narodziny dziecka

W trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży każdy maluszek jest już gotowy do tego, aby przyjść na świat. W związku z tym, każda przyszła mama powinna zdawać sobie sprawę z tego, że poród może rozpocząć się w każdej, czasem najmniej oczekiwanej chwili. Do typowych objawów sygnalizujących nadchodzący poród są przede wszystkim regularne skurcze macicy, które to w znaczny sposób różnią się od tych, których kobieta doświadczała we wcześniejszym okresie ciąży.

przyszły tata

Dziecko przygotowując się do przyjścia na świat, zazwyczaj przybiera pozycję główkową. Jeśli tak się nie stanie, a dziecko ułoży się do porodu w pozycji pośladkowej, to wówczas wskazane jest cesarskie cięcie.

Każda troskliwa matka powinna w tym okresie kontrolować aktywność dzienną swojego maluszka. Jeżeli nie porusza się on w brzuchu o określonej porze, to powinna ona zjeść coś słodkiego na przykład owoc czy kawałek czekolady.

Jeśli kobieta zauważy brak ruchów dziecka, to wówczas powinna czym prędzej udać się do lekarza prowadzącego lub bezpośrednio do szpitala. W przypadku takich objawów warto bowiem szybko skontrolować czy wszystko jest w porządku. W tym celu niezbędne jest
wykonanie badania KTG lub jeśli zajdzie taka potrzeba badania USG, które to pozwala skontrolować czy z dzieckiem nie dzieje się coś złego.

Dziecko w trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży zazwyczaj waży od 3-3,5 kg do nawet 4,5 kg, a długość jego ciała waha się pomiędzy 50 a 60 centymetrem.

Samopoczucie kobiet w końcowym okresie ciąży

Końcowy etap ciąży większość kobiet nie wspomina zbyt miło. Większość z nich bowiem nie może pochwalić się w tym okresie życia dobrym samopoczuciem. Większości kobiet w 39 tygodniu ciąży towarzyszy psychiczne oraz fizyczne zmęczenie oraz niepokój o to dziecko szczęśliwie przyjdzie na świat.

Większość kobiet czuje się też niewyspana oraz rozbita i zazwyczaj towarzyszy im uciążliwy ból kręgosłupa. Ponadto, ze względu na duży nacisk dziecka na pęcherz kobiety są narażone na bardzo częste oddawanie moczu.

koniec ciąży

Bardzo duży brzuch przyczynia się do tego, że mają one trudności ze znalezieniem wygodnej pozycji. W tym okresie bowiem istnieje duży ucisk główki dziecka na kość łonową kobiety.

Z kolei podczas wizyt w toalecie kobiety zauważają że z dróg rodnych wydziela się śluz lekko podbarwiony na czerwono lub różowo. Jest to sygnał, że zbliża się poród.

Obecnie mnóstwo kobiet rodzi dzieci już w trzydziestym dziewiątym tygodniu ciąży .Oznaką nadchodzącego porodu jest odejście z dróg rodnych czopa śluzowego oraz serie bardzo silnych, bolesnych i regularnych skurczy. W kolejnym etapie kobiecie odchodzą wody i wówczas to następuje poród.

Ciąża i poród to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Aby na świat mogło przyjść zdrowe oraz pełne sił dziecko, każda przyszła matka powinna zachowywać się w pełni odpowiedzialnie oraz powinna wykazywać się dużą troską o zdrowie swojego maluszka.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here