Makijaż permanentny – pielęgnacja skóry

0
538
Makijaż permanentny

Makijaż permanentny w ostatnich latach jest zabiegiem, który cieszy się coraz większą popularnością. Nie da się zaprzeczyć, że jest to zabieg powodujący ogromną wygodę i pewnego rodzaju komfort psychiczny. Ma on na celu trwałe podkreślenie brwi, oczu lub też ust. Pozwala przede wszystkim na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Aby był on jak najbardziej trwały oraz by jego wygląd zachwycał przez jak najdłuższy czas należy o niego dbać. Jego trwałość wynosi od roku do trzech lat, po tym czasie należy poddać go korekcji. Sprawdź, co robić, aby utrzymywał się przez satysfakcjonującą ilość czasu!

Przeciwwskazania do zabiegu

Tak jak każdy inny zabieg, tak i ten ma pewnego rodzaju przeciwwskazania, przy których nie należy go wykonywać. Najważniejszym jest, aby skóra, w której chce się go wykonać była w pełni zdrowa, pozbawiona wszelkiego rodzaju znamion czy też przebarwień. Osoba chcąca wprowadzić tę zmianę na swojej twarzy nie powinna brać w tym czasie antybiotyków, leków rozrzedzających krew, sterydów czy też pochodnych witaminy A, które wykorzystuje się podczas leczenia trądziku. Przeciwwskazania zdrowotne to natomiast ciąża, karmienie piersią, zły stan zdrowia, ale przede wszystkim choroby skóry, dotykające część, w której chce się wykonać zabieg takie jak m.in. opryszczka i trądzik. Przeciwwskazań jest wiele, jednak zastosowanie się do nich jest niezbędne, jeśli nie chce się dokonać złego wyboru.

O czym należy pamiętać?

Jednym z najważniejszych czynników, które pozwolą na to, aby być zadowolonym z efektu jest wykonywanie odpowiedniej pielęgnacji po makijażu permanentnym. Po zabiegu skóra pozbywa się nadmiaru pigmentu, często po pierwszym zabiegu wymagane są prędkie korekty, gdyż duża część tuszu zostaje ,,odrzucona’’, należy upewnić się, że pigmenty w wybranej klinice mają jak najlepszą jakość. Osoba przeprowadzająca zabieg powinna wybrać kolor jak najbardziej odpowiedni kolor do Twojej skóry, aby uniknąć nienaturalności. Warto być świadomym tego, że całkowity efekt nie będzie widoczny od razu, ma to miejsce najwcześniej po około miesiącu. Preparaty posiadające witaminę E w swoim składzie mogą być bardzo pomocne w przypadku gojenia się. Istnieją naturalne preparaty, które można wykorzystywać w tym celu.

Co należy robić po zabiegu?

Są pewne rzeczy, które należy robić po wykonaniu zabiegu oraz takie, których należy unikać. Przede wszystkim staraj się, aby miejsce, w którym makijaż został wykonany nie było narażone na wszelkiego rodzaju środki chemiczne, detergenty. Przez pierwszy tydzień unikaj wizyt na basenie czy też w saunie. Nie wystawiaj skóry na słońce, a po wygojeniu się używaj kremów z filtrem w miejscu zrobienia zabiegu. Staraj się unikać alkoholu do czasu zagojenia się makijażu permanentnego. Ważnym jest, abyś w razie wszelkiego rodzaju wątpliwości czy powstałych ewentualnie problemów skorzystał z usług profesjonalnej linergistki, czyli osoby, która zajmuje się wykonywaniem makijażu permanentnego.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here