Jakie właściwości zdrowotne mają drożdże piwowarskie?

0
1202
Drożdże piwowarskie mają właściwości prozdrowotne
fot. Pixabay.com

Drożdże, wykorzystywane do produkcji piwa, mają dobroczynny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu. Choć może wydawać się to dziwne, fakty są takie, że zawierają one wiele składników mineralnych oraz są bogatym źródłem witamin z grupy B. Jaki więc wpływ mają drożdże piwowarskie na nasze zdrowie? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/drozdze-piwowarskie-wlasciwosci-zdrowotne/

Co wchodzi w skład drożdży piwowarskich?

Drożdże piwowarskie są jednokomórkowymi grzybami, które służą przede wszystkim do produkcji piwa. Jednak w ich skład wchodzą takie witaminy oraz substancje mineralne, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Przede wszystkim w ich skład wchodzą dobroczynne drobnoustroje, które pomagają w zachowaniu prawidłowej mikroflory jelitowej i flory bakteryjnej w całym układzie pokarmowym. W składzie drożdży piwowarskich znajdziemy:

  • witaminy z grupy B – tiaminę, ryboflawinę, niacynę, kwas pantotenowy, pirydoksynę, kwas foliowy oraz biotynę;
  • białko;
  • lecytyny;
  • nienasycone kwasy tłuszczowe;
  • minerały takie jak cynk, selen, fosfor, chrom, magnez, żelazo.

Jakie właściwości prozdrowotne mają drożdże piwowarskie?

Drożdże piwowarskie należą przede wszystkim do naturalnych probiotyków. Cih bakterie probiotyczne stosowane są w zapobieganiu oraz leczeniu biegunek, zaparć, nietolerancji laktozy czy też zespołu jelita drażliwego.

Ponadto drożdże doskonale wpływają na stan włosów, skóry i paznokci. Zapobiegają przetłuszczaniu się włosów oraz ich wypadaniu, a także utrzymują pH skóry na odpowiednim poziomie. Według niektórych badań drożdże piwowarskie mogą również obniżać poziom złego cholesterolu we krwi, zapobiegając tym samym chorobom serca oraz chorobom naczyń krwionośnych. Obecny w nich cynk z kolei wspomaga przemiany metaboliczne glukozy reguluje poziom cukru we krwi. Tym samym drożdże nie tylko wspomagają leczenie cukrzycy, ale również pomagają w zachowaniu odpowiedniej masy ciała.

Drożdże piwowarskie można stosować jako suplement diety, powinno się to jednak zrobić dopiero po konsultacji z lekarzem. Dziś na rynku dostępne są w postaci płatków, proszku lub tabletek. Dodaje się je do potraw lub miesza wraz z napojem. Nie należy jednak przekraczać zalecanej dziennej dawki tego suplementu.

Zobacz też: https://www.badzmyzdrowi.pl/artykuly-pielegnacyjne-do-higieny-intymnej/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here