Wegańskie marki kosmetyków – Czy Makeup Revolution to wegańska marka kosmetyków?

0
879
Wegańskie marki kosmetyków

Marka Makeup Revolution wskazuje, że ponad połowa produktów jest wegańska. Ponad połowa, bo aż 76% wszystkich kosmetyków. Składniki pochodzenia zwierzęcego i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego są niektórymi składnikami kosmetyków, co czyni je niewegańskimi. Jednak marka stara się, aby nie używać żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli interesują Cię wyłącznie kosmetyki wegańskie, możesz sprawdzić ich listę na stronie marki, sprawdzić etykietę lub skontaktować się z obsługą klienta, którzy udzielają takich informacji.

Organiczne i naturalne produkty Makeup Revolution

Czy marka jest w pełni organiczna i naturalna? Nie. Firma nigdy tak nie twierdziła i nie sugerowała tego w swoich kampaniach reklamowych. Produkty są jednak skomponowane z wielu naturalnych i organicznych składników. Te składniki mieszane są z innymi, nienaturalnymi. W ten sposób marka może wytworzyć kosmetyki, które mają odpowiednią jakość i bardzo konkurencyjną cenę. Nienaturalne i nieorganiczne nie zawsze więc znaczy gorsze.

Parabeny w kosmetykach Makeup Revolution

Marka posiada wiele produktów, w których składzie nie znajdziesz żadnych parabenów. Są to związki, budzące od zawsze wiele kontrowersji w kosmetyce. Uważane są za szkodliwe dla człowieka, jednak wiele firm kosmetycznych nadal je stosuje, ponieważ zostały zatwierdzone normy, co do ich użycia.

Czy kosmetyki Makeup Revolution są hipoalergiczne?

Niestety firma nie podaje takich informacji. Możemy się tego dowiedzieć, dzwoniąc na infolinię i pytając o określony produkt, jakie posiada w sobie alergeny i jaki składnik może oddziaływać uczulająco. Produkty marki Makeup Revolution nie są więc hipoalergiczne i należy przeprowadzić test skórny, zanim zdecydujesz się ich pierwszy raz użyć.

Czy Makeup Revolution posada certyfikat PETA?

Tak. Nie testują swoich produktów na zwierzętach, więc posiadają taki certyfikat. Jest to niezależna marka kosmetyków, która nie należy do żadnej większej organizacji. Więc można mieć pewność, że nie testują oni żadnych ze swoich produktów na zwierzętach.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here