W jaki sposób korzystać z nici dentystycznych?

0
959
jak korzystać z nici dentystycznych

Wiele osób uznaje, iż dwukrotne mycie zębów dziennie może zapewnić optymalną higienę jamy ustnej. Jak się jednak okazuje, jest to zaledwie jedna z czynności, która może nam zagwarantować czystość zębów. Poza tym powinniśmy do naszej codziennej tradycji wprowadzić również proces dokładnego nitkowania zębów. To właśnie dzięki niemu  jesteśmy w stanie usunąć resztki pokarmowe, a także wszelkie bakterie z okolic międzyzębowych, do których nie trafia nasza szczoteczka. Jakie typy nici dentystycznych możemy wyróżnić? W jaki sposób powinniśmy nitkować nasze zęby? Jakie zalety niesie za sobą regularne nitkowanie zębów?

Jakie są typy nici dentystycznej

Obecnie mamy do czynienia z prawdziwie bogatą ofertą różnych rodzajów nici dentystycznych, które możemy wykorzystać podczas naszej codziennej higieny jamy ustnej. Każda z nici delikatnie różni się od siebie, dlatego, zanim wybierzemy konkretny produkt, warto zapoznać się z ich charakterystyką. Najpopularniejsze i najpowszechniejsze są nie woskowane nici dentystyczne, które są idealne dla wąskich przestrzeni pomiędzy zębami. Bardziej wytrzymałym produktem, który również dotrze w każdy zakamarek naszej jamy ustnej, jest woskowana nić dentystyczna, która nie ulega tak szybkiemu pękaniu. Coraz popularniejsze jednak stają się nici z dodatkowymi składnikami. Przykładem takich nici są nici dentystyczne z dodatkiem fluoru, pasty, a także nici wybielające. Ważne jest, by dobrać rozmiar nici dentystycznej do szerokości przerw między naszymi zębami.

W jaki sposób powinniśmy używać nici dentystycznej

nici dentystyczne

Aby nitkowanie było bezpieczne i skuteczne, powinniśmy wziąć odpowiednią część nici, owinąć dwa końce wokół obu rąk, a następnie w delikatny sposób przesuwać ją ruchem w górę, a następnie w dół w przerwie pomiędzy zębami. Dobrą praktyką jest zagięcie nici wokół podstawy zęba. Pamiętajmy, by ruch z góry do dołu był delikatny, co minimalizuje ryzyko skaleczenia się. Gdy chcemy przejść do czyszczenia kolejnej przerwy, powinniśmy zamienić kawałek nici na czystą.

Jakie są zalety związane z regularnym wykorzystaniem nici dentystycznej

Czyszczenie zębów za pomocą nici dentystycznych to bardzo ważny obecnie zabieg, który dopełni optymalnej higieny naszej jamy ustnej. Dzięki odpowiedniemu czyszczeniu usuwamy osad nazębny, który nieusuwany stanowi początek problemów z próchnicą, a także innymi, znacznie poważniejszymi problemami z jamą ustną. Jeżeli nie stanowi to jednak dla nas odpowiedniej motywacji, powinniśmy skorzystać ze specjalnych nici z fluorem, bądź nici wybielających, które dodatkowo zadbają o estetykę naszych zębów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here