Stomatologia estetyczna. Kiedy warto z niej skorzystać?

0
816
Stomatologia estetyczna

Obecnie wygląd jest jedną z bardzo istotnych cech, które wpływają na pierwszą ocenę i mogą przyczynić się do zaakceptowania danej osoby lub jej odrzucenia. Z tego względu wielu z nas stara się go poprawić różnymi metodami. Wśród nich znalazły się między innymi zabiegi stomatologii estetycznej. Dowiedz się, kiedy warto zdecydować się na jeden z nich.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to nowoczesny dział stomatologii, zajmujący się przede wszystkim poprawą i przywracaniem pięknego wyglądu jamy ustnej. W ramach jej działań mogą być wykonywane różne zabiegi, które pozwalają na poprawę wyglądu całej jamy ustnej, ale w szczególności zębów.

Kamień nazębny i wybielanie 

Pierwszym i najważniejszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, jest oczyszczanie zębów. Niestety, praktycznie u każdego z nas po jakimś czasie odkłada się na zębach, a w szczególności pomiędzy nimi, nieestetyczny osad, który z czasem przekształca się w kamień nazębny. Stomatologia estetyczna zajmuje się usuwaniem między innymi tego kamienia, a,e także wybielaniem zębów, które straciły dawną biel.

Wybielanie zębów to także często wybierany proces, gdyż przebarwienia i zażółcenie zębów nie są rzadkości. Dzięki zastosowaniu specjalnych preparatów, lekarze dentyści są jednak w stanie usunąć albo przynajmniej zredukować tego typu kolorystykę, zbliżając zęby do ich naturalnej bieli.

Uzupełnienia zębów

Kolejnym aspektem działania, na który warto zwrócić uwagę, jest uzupełnianie brakujących zębów. W zależności od tego, jak duże są braki, lekarze mogą zaproponować różnorodne techniki ich odtworzenia. Jedna z nich jest założenie korony lub mostu, który odbuduje górną część zęba. To doskonale rozwiązanie dla osób, które straciły fragment zęba, między innymi z powodu wypadku. 

Jednak w przypadku, w którym ząb został całkowicie usunięty, sposobem na wypełnienie braku jest założenie implantu. Jest to metoda pozwalająca na odtworzenie zęba od zera. Dzięki czemu umożliwia uzyskanie idealnego wyglądu jamy ustnej, wraz z bardzo dokładnym dopasowaniem wyglądu odtwarzanego  zęba do pozostałych.

Kto i kiedy powinien skorzystać ze stomatologii estetycznej?

Tak naprawdę ze stomatologii estetycznej może skorzystać każdy, kiedy tylko oceni, źe wygląd jego jamy ustnej nie jest zadowalający. Warto wówczas zwrócić się do profesjonalisty, który posiada doświadczenie w zakresie stomatologii estetycznej.

Doskonałym wyborem będzie poznański dentysta Rataje, który może pochwalić się poją dwudziestoletnim doświadczeniem i setkami zadowolonych klientów. Oczywiście, oprócz usług z zakresu stomatologii estetycznej, oferuje on także klasyczne metody leczeniem choć zębów.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here