Wizerunek każdej kobiety i mężczyzny podkreślają zadbane włosy. Bez względu czy są długie, czy krótkie. Zdrowe włosy to swoista wizytówka człowieka. Co robić, w sytuacji kiedy nasze włosy zaczynają wypadać, a gruba wcześniej kitka mocno się przerzedziła?
Spokojnie! Jeśli to niewielka ilość, która codziennie zostaje na szczotce, to nie mamy się o co martwić. Każdy człowiek gubi codziennie około 100 włosów, co jest naturalnym procesem obumierania cebulek. W to miejsce na pewno wyrośnie nowa wersja włosa. W sytuacji, kiedy gubimy tych włosów znacznie więcej, codziennie znajdujemy je w umywalce oraz zapychają nam odpływy w wannie czy prysznicu, czas na podjęcie odpowiednich kroków, które pomogą uratować to co zostało na głowie. W sytuacjach beznadziejnych, warto poradzić się specjalisty. I nie mówimy tu o zwykłym styliście fryzur. Należy znaleźć polecanego lekarza i skonsultować stan skóry naszej głowy.
Problemy mogą być w każdej sferze naszego życia. Zła dieta, stres, problemy hormonalne, mała ilość snu, niska jakość kosmetyków do włosów, nieumiejętne przedłużanie włosów. To wszystko może złożyć się to fatalną sytuację, która będzie powodować, że będziemy zbierać włosy garściami z każdego kąta w mieszkaniu. Jeżeli już określimy stopień wypadania naszych włosów, poszukajmy sposobów na ratowanie ich stanu. Na pewno wizyta u fryzjera pomoże określić czy problem leży w źle dobranej fryzurze czy w kosmetykach.
Włosy grube i gęste, nie lubią być długie. Skóra głowy po prostu nie wytrzymuje ciężaru, co je bardzo osłabia. Częste stylizowanie pukli, suszenie ich gorącym powietrzem, prostowanie i kręcenie, również wpływa na wypadanie. Nieumiejętna stylizacja i farbowanie, intensywne rozjaśnianie wręcz kruszą włosy. Skupmy się na metodach, które pomogą nam zatrzymać ten proces. Od strony diety, postawmy na dużą ilość warzyw i owoców. Pijmy wodę z cytryną. Unikajmy stresu i wysypiajmy się. Zrezygnujmy z gorącego powietrza w suszarce.
Traktujmy nasze włosy chłodnym powiewem lub pozwalajmy im schnąć naturalnie. W sytuacji kiedy chcemy stworzyć loki lub fale, skorzystajmy ze sposobów kręcenia włosów na zimno. Mamy tu do wyboru zaplatanie włosów, papiloty i wałki. Starajmy się myć włosy w pozycji stojącej z odchyloną głową do tyłu. Dokładnie masujmy skórę głowy. Ten zabieg pozwoli na oczyszczenie nasady, pobudzenie cebulek oraz unikniemy dzięki temu plątania włosów i zapewnimy dużo łatwiejsze rozczesywanie. To właśnie przy tym procesie gubimy najwięcej włosów. Postawmy na szczotki dobrej jakości niewyrywające włosów. Zacznijmy stosować wcierki.
Masujmy skórę głowy, wcierając w nią substancje bogate w wyciągi z pokrzywy. Odżywka na wypadanie włosów to również dobry pomysł. Wszelkie kosmetyki powinny być bez parabenów, naturalne i oczywiście z polecenia. Jeśli mamy taką możliwość, nośmy rozpuszczone włosy. Dzięki temu zapewnimy im naturalną swobodę, a jednocześnie unikniemy narzędzi uszkadzających strukturę włosa, typu wsuwki i cienkie gumki. Jeśli chcemy związać włosy, korzystajmy z miękkich gumek oraz dużych klamer.
Posiadacze długich włosów powinni pamiętać aby na noc zaplatać luźny warkocz. Unikniemy tym samym zaplątania długich kosmyków w kołtuny. Proces odrastania włosów i zaniechanie ich wypadania, nie jest szybki. Musimy wykazać się cierpliwością i systematycznością. Cała zaplanowana pielęgnacja opłaci się i zaprocentuje jeśli poświęcimy temu odpowiednią ilość czasu. Skupmy się na każdej czynności i sprawmy aby była przyjemna. Nasze włosy nam za to podziękują, odrastając bujną grzywą.