Sposób działania e-recept

0
855
Sposób działania e-recept

Powoli każdy człowiek uczy się korzystać z możliwości Internetu. Dzięki niektórym z nich jesteś w stanie lepiej o siebie dbać i przede wszystkim lepiej dbać o własne zdrowie, co zdecydowanie powinno być dla ciebie ważne. Chociażby taka konsultacja medyczna online na e-lekarz24h.pl pozwala ci na błyskawiczny kontakt z lekarzem w odpowiadającym ci momencie – nawet w sobotę i to nieraz nawet w środku nocy.

W ramach takiej konsultacji, podobnie jak i w ramach konsultacji w stacjonarnym gabinecie, ostatecznie uzyskujesz zwykle receptę na leki, którą musisz potem zrealizować w aptece. Tylko jak to zrobić, jeżeli recepta ma formę elektroniczną, a ty z czymś takim spotykasz się po raz pierwszy w życiu? Realizacja e-recept nie jest na szczęście niczym skomplikowanym. A dobrze by było, abyś jak najszybciej zapoznał się z jej metodyką działania, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś, aby po prostu móc korzystać z leków na receptę, których w tym momencie już w ogóle nie wypisuje się na recepty papierowe (obowiązują tylko te elektroniczne).

Lekarz online

E-receptę możesz uzyskać na kilka różnych sposobów. Jeżeli chcesz, by twoje recepty zawsze trafiały do tego samego miejsca, koniecznie stwórz sobie Internetowe Konto Pacjenta (skrót to IKP), by na swoim koncie zbierać wszystkie ważne wydruki i mieć do nich łatwy wygodny dostęp. Recepta online przez Internet może też zostać ci przesłana np. na skrzynkę mailową. Jeżeli zdecydujesz się na takie jej dostarczenie, najprawdopodobniej wszystkie informacje umożliwiające ci jej realizację otrzymasz też w wiadomość SMS, co jest niezwykle wygodne, bo w tym przypadku wystarczy udać się do apteki z telefonem komórkowym, aby taką receptę zrealizować.

Specjalistyczny system generuje dla ciebie czterocyfrowy kod. Ten kod odpowiada natomiast konkretnym lekom przepisanym przez lekarza, których nazwy i dawki dawniej normalnie trafiłyby na receptę papierową, czyli zwykłą kartkę papieru. Jeżeli natomiast takie jest twoje życzenie, bo mimo wszystko nadal wolisz korzystać z bardziej tradycyjnych rozwiązań, możesz poprosić lekarza o papierowy wydruk informacyjny, który będzie taką namiastką zwykłej papierowej recepty. Skoro jednak wiesz już z tego tekstu, jak działa elektroniczna recepta, najprawdopodobniej nie będziesz musiał tego robić.

Ogólnie rzecz biorąc warto właśnie przekonywać się do tych nowocześniejszych rozwiązań, bo one nie powstają po to, by utrudniać ludziom życie, a właśnie po to, by to życie ułatwiać. W elektronicznych receptach nie ma niczego skomplikowanego i szybko się o tym przekonasz, gdy sam zaczniesz z nich korzystać.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here