Co jest istotne przy wyborze okularów?

0
1125
Co jest istotne przy wyborze okularów

Jeżeli chodzi o rodzaje i dobór soczewek korekcyjnych, to przy doborze soczewek istotny jest rozmiar soczewki, krzywizna soczewki, ale przede wszystkim wielkość wady wzroku. Są również inne parametry, które zazwyczaj nie są podawane przez okulistów, jednak czasem producenci soczewek umieszczają je na swoich opakowaniach. Ważne, żeby zwrócić uwagę na to, że soczewki, przy tej samej wadzie, powinny być dopasowane z minimalnie mniejszą ostrością, niż okulary, ponieważ są umieszczane bliżej oka. Jest to szczególnie istotne przy dużych wadach wzroku, gdyż złe dopasowanie soczewek może spowodować pogłębienie naszej wady. Ceny za szkła wahają się w granicach od trzystu do siedmiuset złotych, w zależności od parametrów.

Jeśli pracujesz dużo przed ekranem laptopa, komputera lub tym podobnych, należy zwrócić uwagę na powłokę, która chroni oko przed szkodliwym wpływem sztucznego, migającego w bardzo szybkim tempie światła, na nasze oczy. Wiele tego typu informacji znajdziesz na wrosinski.pl. Jeżeli chodzi o dobór okularów Poznań, jest tam wielu specjalistów, z tym, że warto rozróżnić okulistę od optometrysty.

Okulista zajmuje się dokładnym i konkretnym badaniem wzroku, może zlecić badanie dna oka. Może też zlecić kontakt z optometrystą. A zatem, kim jest optometrysta i czym różni się od okulisty? Jest to osoba odpowiedzialna za prawidłowy dobór szkieł kontaktowych, jak i soczewek. Zdarza się, że na te wizyty będziemy zapisani osobno. Wizyta u optometrysty, w związku z doborem soczewek, najczęściej jest wizytą płatną, ponieważ możemy wtedy wypróbować na swoich oczach różnego rodzaju soczewki, które są zużywane tylko na potrzeby pacjenta. Jednak warto zainwestować w takie szczegółowe badanie, gdyż tylko takie badanie zapewni nam nie tylko komfort widzenia, ale przede wszystkim leczenie wzroku poprzez dostosowanie odpowiednich soczewek. Dodatkowo u niektórych osób można wykryć objawy suchego oka. Właśnie dla nich powstały soczewki, które posiadają dodatkowe nawodnienie, dzięki czemu soczewka nie przesuwa się na oku i nie powoduje dyskomfortu w użytkowaniu.

Optometrysta także dobierze nam odpowiednie okulary. Oprócz szkieł, trzeba również zakupić oprawki. Tą sprawą zajmuje się kolejny specjalista – mianowicie jest nim Optyk. Ceny oprawek są zróżnicowane. Sięgają od dwustu do tysiąca pięciuset złotych. Jest to nie tyle uwarunkowane jakością, co marką naszych oprawek. Dodatkowo w salonie optycznym można zasięgnąć porady, jaki kształt najlepiej pasuje do naszej twarzy. Przy okrągłych twarzach polecane są najczęściej okrągłe okulary, a przy owalnych – bardziej kwadratowe. Obecnie najmodniejszym kształtem są okulary posiadające uniesione kąty, w kształcie rombu oraz okrągłe. Warto też zwrócić uwagę na grubość oprawki, która nie może przytłaczać twarzy, a podkreślać jej walory. W tej kwestii niewątpliwie możemy liczyć na pomoc optyka. Okulary to coś w czym musimy dobrze wyglądać, gdyż nie rozstajemy się z nimi w ciągu dnia. Warto zainwestować, ponieważ jest to rzecz na lata.

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here