Rehabilitacja dorosłych

Rehabilitacja dorosłych – Lublin

Przychodnia „Plus-Medic” oferuje pomoc fizjoterapeutów, którzy – poprzez odpowiednie zabiegi, pomagają wyeliminować schorzenia ruchowe. Każdy rehabilitant w „Plus-Medic” dysponuje niezbędną wiedzą i umiejętnościami manualnymi, dzięki czemu możesz liczyć na prawidłowy przebieg rehabilitacji oraz bezpieczeństwo i gwarancję, że zatroszczymy się o Twoje zdrowie.  

Rehabilitacja – zabiegi

Oferujemy szereg zabiegów fizjoterapeutycznych, które konieczne są do prawidłowego przebiegu procesu rehabilitacji.

Terapia manualna

Terapia manualna jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia dolegliwości związanych z kręgosłupem. Koncentruje się nie tylko na łagodzeniu objawów, ale przede wszystkim na eliminowaniu przyczyn. Ponadto skraca czas rekonwalescencji i pomoże Ci w szybkim powrocie do sprawności ruchowej. Nasi fizjoterapeuci, po dokładnym zapoznaniu się z Twoimi dolegliwościami, wybiorą najefektywniejszą formę terapii.

Manipulacja powięzi

To bezinwazyjna metoda, dzięki której pozbędziesz się różnego typu dolegliwości narządu ruchu, układu nerwowego, czy kręgosłupa. Poprzez odpowiedni ucisk na określone miejsca oraz wykonywanie właściwych pozycji i chwytów, pozwala osiągnąć oczekiwane efekty terapeutyczne.

Terapia tkanek miękkich

Bazuje na technikach manualnych, których celem jest usuwanie napięć oraz wszelkich dysfunkcji układu mięśniowo-powięziowego (mięśni, ścięgien, więzadeł i powięzi). Świetnie sprawdzi się, gdy uskarżasz się na dolegliwości bólowe.

Terapia punktów spustowych

Polega na zastosowaniu odpowiedniego nacisku na określone punkty. Przyniesie Ci ulgę w dolegliwościach bólowych, a ponadto zwiększy ogólne możliwości ruchowe.

Kinesiotaping

Opiera się na wykorzystaniu specjalistycznych plastrów wspomagających procesy regeneracyjne. Taśmy łagodzą ból, usprawniają przepływ krwi, łagodzą napięcie mięśniowe. Nasz fizjoterapeuta najczęściej stosuje tę metodę po zakończeniu masażu – aby utrwalić efekty terapeutyczne.

Masaż klasyczny (całościowy lub częściowy)

Polega na bezpośrednim, manualnym uciskaniu skóry oraz tkanek. Zabieg reguluje napięcie mięśniowe oraz zapewnia lepsze odżywienie tkanek podskórnych. Przyspiesza ponadto przemianę materii.

Masaż leczniczy (całościowy lub częściowy)

Jego głównym zadaniem jest leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez czynności manualne. Efektem jest ulepszona praca mięśni, stawów i kości. Sprawdza się również w przypadku łagodzenia bólów migrenowych.

Masaż izometryczny

Jego głównym celem jest przywrócenie siły osłabionym mięśniom, bez konieczności stosowania wyczerpujących ćwiczeń fizycznych.

Zintegrowane leczenie stawów skroniowo-żuchwowych

Polega na leczeniu wszelkich zaburzeń stawów skroniowo-żuchwowych oraz współtowarzyszących im niekiedy uporczywych dolegliwości (np. bóle głowy, bóle mięśni twarzoczaszki). Wcześnie zastosowana fizjoterapia znacznie skraca czas leczenia, a tym samym wpływa korzystnie na poprawę stanu psychofizycznego pacjenta.

Drenaż limfatyczny

To rodzaj masażu, którego głównym zadaniem jest usprawnienie przepływu limfy oraz zapobieganie powstawaniu obrzęków, jak i usuwanie powstałej już opuchlizny.

Masaż poprzeczny

Wykonuje się go w celu zregenerowania uszkodzonych włókien kolagenowych w mięśniach. Masaż ten pomoże Ci zapobiec stanom zapalnym.

Należy pamiętać, że większość oferowanych zabiegów spełnia zadania profilaktyczne, czyli przyczynia się do utrzymania sprawności Twojego organizmu.

Masaże relaksacyjne

  • masaż relaksacyjny (częściowy lub całościowy) – ma za zadanie pobudzić Twój organizm, zniwelować stres i napięcie mięśni oraz przywrócić właściwy rytm serca.
  • masaż aromaterapeutyczny (częściowy lub całościowy) – to odmiana masażu relaksacyjnego, w którym wykorzystujemy dodatkowo naturalne olejki eteryczne oraz aromatyczne masło Shea. Substancje te koją nerwy i nawilżają skórę.
  • masaż antycellulitowy – dzięki energicznym ruchom manualnym, fizjoterapeuta pobudza Twoją skórę do właściwego funkcjonowania, celem pozbycia się toksyn i nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz poprawy napięcia ciała.
  • masaż gorącymi kamieniami – tego typu zabieg zrewitalizuje ciało oraz dostarczy Ci  ukojenie. Ponadto wpłynie na poprawę Twojego krążenia i zapewni rozluźnienie napiętych mięśni. Jeśli uskarżasz się na ból, jesteś osobą przemęczoną i zestresowaną, skorzystaj z tego zabiegu.
  • masaż bańkami chińskimi – użycie baniek chińskich wiąże się z wytworzeniem podciśnienia w ich wnętrzu, a następnie zassania skóry. Masaż bańkami chińskimi pomoże zlikwidować bóle kręgosłupa oraz zwalczy cellulit i rozstępy.
  • masaż pałeczkami bambusowymi – polecamy go zwłaszcza osobom borykającym się z migrenami, bólami mięśni oraz przemęczeniem. Ponadto poprawia ogólną kondycję skóry – wpływając na jej koloryt i elastyczność.

 

         plusmedic Szczegóły oferty

 

     plusmedic

 

 

Terminy przyjęć

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota

mgr Kamila Maj

Fizjoterapeuta
16:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedic16:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedic16:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedic

mgr Arnold Paprota

Fizjoterapeuta
plusmedic16:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedic16:00 - 17:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedic09:00 - 15:00
Zarezerwuj wizytę

mgr Przemysław Pogorzelski

Fizjoterapeuta
plusmedicplusmedic16:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedicplusmedicplusmedic

mgr Michał Tomczak

Fizjoterapeuta
plusmedicplusmedicplusmedic17:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedicplusmedic

Olesia Vudvud

Fizjoterapeuta
plusmedicplusmedicplusmedicplusmedicplusmedicplusmedic

mgr Magdalena Zawadka

Fizjoterapeuta
16:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedicplusmedic16:00 - 20:00
Zarezerwuj wizytę
plusmedicplusmedic

Pozostałe usługi w Plus Medic

Oferta Specjalna PlusMedic

Zarejestruj się i odbierz rabat 5%!

Zamawiając bezpłatny newsletter będziesz otrzymywać raz w miesiącu informacje związane ze zdrowiem oraz naszymi najnowszymi promocjami.
Zapisz się teraz!

Wpisany adres email jest niepoprawny.