Poradnia logopedyczna

plusmedicmgr Barbara Biała - logopeda

Przebywanie w otoczeniu dzieci zawsze sprawiało mi wiele przyjemności. Bardzo wcześnie uświadamiałam sobie, że pedagogika i specjalność logopedyczna to ścieżka zawodowa, którą chcę podążać. Konsekwencją tego silnego przekonania było rozpoczęcie w roku 1997 licencjackich studiów pedagogicznych na wydziale Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W latach 2000-2002 kontynuowałam naukę w zakresie wychowania zdrowotnego na KUL-u, gdzie uzyskakałam tytuł magistra pedagogiki. Natomiast tytuł logopedy zdobyłam na podyplomowych studiach na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Praca logopedy jest moją wielka pasją, dlatego nieustannie doskonalę się w tej dziedzinie i poszukuję nowych metod terapeutycznych. Poszerzam wiedzę uniwersytecką poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju specjalistycznych szkoleniach i warsztach.

Pracuję z dziećmi zmagającymi się z rożnego rodzaju zaburzeniami mowy oraz z pacjentami dorosłymi po wypadkach komunikacyjnych, operacjach neurologicznych czy udarach, a także z osobami zmagającymi się z chorobami wieku podeszłego – Parkinsonem, Alzheimerem. Do każdego pacjenta podchodzę indywidualnie – metody terapeutyczne są dobierane w zależności od podłoża i charakteru problemu.

Oto niektóre, najważniejsze dla mnie szkolenia odbyte w ostatnich latach:

  • „Jąkanie –wyzwanie diagnostyczne i terapeutyczne”– szkolenie prowadzone przez mgr Ewe Galewską i mgr Tomasza Galewskiego w Lublinie/UMCS
  • „Metoda skryptów i ich wycofanie w terapii osob z zaburzeniami rozwoju„– warsztaty prowadzone przez mgr Łukasza Maja/UMCS
  • „Stymulator Polimodalnej Percepcji Sensorycznej – innowacyjna i mobilna terapia trudności w przetwarzaniu centralnym„– mgr Bartłomiej Szylza/UMCS
  • ” Terapia Logopedyczna. Strategie – metody – techniki„– zorganizowane przez Naukowe Koło Logopedów i Audiologów w Lublinie

 

plusmedic mgr Justyna Wójcik-Wolińska - logopeda/surdologopeda

Jestem surdologopedą, audiologiem ogólnym i terapeutą Bilateralnej Integracji. Ukończyłam dwustopniowe studia na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

Uczestniczyłam w wielu szkoleniach i kursach podnoszących moje kwalifikacje:

  •  Wspomaganie rozwoju mowy i komunikacji z wykorzystaniem elementów metody werbo-tonalnej,
  •  Terapia behawioralna – teoria i praktyka. Kurs bazowy (3-modułowy),
  •  Uszkodzenia narządu słuchu – programowanie terapii logopedycznej,
  • -„Integracja odruchów ustno - twarzowych” – poziom I,
  •  „Integracja Bilateralna” z tytułem Providera – terapeuty,
  • kurs języka migowego I stopień.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w przedszkolach a także w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Prowadzę terapię logopedyczną dzieci z niedosłuchem, całościowymi zaburzeniami rozwoju, zespołami genetycznymi, opóźnionym rozwojem mowy, niepłynnością mowy, dysleksją i dyslalią.

Stale poszerzam wiedzę i poszukuję nowych metod terapii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

Pn - Pt: 8:00 - 20:00, Sobota: 9:00 - 15:00
ul. Matki Teresy z Kalkuty 18
20-538 Lublin

zobacz na mapie

Newsletter

Dołącz do nas

Oferta Specjalna PlusMedic

Zarejestruj się i odbierz rabat 5%!

Zamawiając bezpłatny newsletter będziesz otrzymywać raz w miesiącu informacje związane ze zdrowiem oraz naszymi najnowszymi promocjami.
Zapisz się teraz!

Wpisany adres email jest niepoprawny.