Wiosną zadbaj o swoje zdrowie i samopoczucie

Zbliża się święto wszystkich kobiet. Każda  z nas jest wyjątkowa i tak powinna się czuć każdego dnia, nie tylko 8 marca. Bycie kobietą niesie ze sobą wiele wspaniałych momentów w życiu, ale również wyzwań.  Potrzeby zdrowotne i pielęgnacyjne są szczególne w przypadku pań. Korzystając z budzącej się wiosny warto o tym pomyśleć i zadbać o zdrowie i urodę.

Panie skarżą się na inne niż Panowie dolegliwości i problemy zdrowotne. Warto przyjrzeć im się bliżej, zrozumieć, że dotykają wielu kobiet i najczęściej skutecznie można im przeciwdziałać!

Problemy ginekologiczne

Nie leczone nieprawidłowości  szyjki macicy mogą prowadzić do rozwoju nowotworu. Badanie cytologiczne pozwala wykryć je wcześnie i skutecznie leczyć. Badanie cytologiczne jest  badaniem polegającym na pobraniu wymazu z szyjki macicy. Jest bezbolesne i może być  wykonane podczas rutynowego badania ginekologicznego, najlepiej jeden raz w roku.

Zmiany hormonalne

Tarczyca jest niewielkim gruczołem zlokalizowanym na szyi,  ma istotny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Nierozpoznana i nieleczona niedoczynność tarczycy powoduje między innymi tendencję do przyrostu masy ciała, złe samopoczucie, senność, suchość skóry, wypadanie włosów, a nawet depresję. Nadczynność tarczycy  występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może wywoływać zaburzenia rytmu serca  i niewydolność serca. Sprzyja osteoporozie i gorszej kondycji włosów i paznokci.Nie lekceważ objawów zaburzeń funkcji tarczycy do endokrynologa.

Bolesne „halluksy” i skolioza

Wśród Pań często występują deformacje stóp takie jak koślawość palucha popularnie zwana halluksami. Jest  to problem szczególnie uciążliwy ponieważ daje o sobie znać przy każdym kroku.

Skolioza natomiast dotyka częściej dziewcząt niż chłopców . Jest to problem nie tylko kosmetyczny ale również zdrowotny. Oddziałuje również na psychikę młodej osoby stając się powodem kompleksów. Wczesne wykrycie i podjęcie odpowiedniego leczenia ortopedycznego pozwala uniknąć dolegliwości bólowych i operacji.

Bóle głowy, pleców  i stawów

Mało która z Pań zapewne wie, że bóle głowy i karku mogą mieś wspólną przyczynę w mięśniach okolicy szyi. Masaż i rehabilitacja pomogą zlikwidować ten problem i uniknąć ciągłego przyjmowania środków przeciwbólowych.

Również problemy stawów skroniowo-żuchwowych, cieśń nadgarstka czy zmiany zwyrodnieniowe stawów biodrowych częściej dotykają pań. W we wszystkich tych chorobach zabiegi fizjoterapeutyczne są wstanie przynieść wyraźną poprawę.

Cellulit

Dotyczy większości z kobiet i stanowi poważny problem kosmetyczny. Wiosna to doskonały czas aby  poprawić odżywienie i jędrność skóry i przygotować sylwetkę na wakacje. Doskonałe efekty przynosi masaż bańką chińską i antycellulitowy. Do tego jest nieinwazyjny i tani. Pomyślmy o wymarzonej sylwetce na plażę już dziś!

Stres

Wszystkie Panie wiedzą ile obowiązków spoczywa na ich barkach. Dom, rodzina , praca, kariera- dziś pełnimy wiele ról życiowych i zawodowych. Podarujmy sobie chwile relaksu aby wyciszyć nerwy i odzyskać harmonię.  Masaż relaksacyjny przyniesie nam regenerację i zastrzyk energii.

 

Marzec to miesiąc rabatów cenowych tylko dla kobiet ! Zniżka 15% na wszystkie usługi w Plus-Medic. ZAPRASZAMY!