Rehabilitacja i usługi pielęgniarskie w domu pacjenta

Rehabilitacja  i usługi pielegniarskie w domu pacjenta to rozwiązanie dla tych, których przychodzenie do ośrodka jest dużym utrudnieniem oraz dla tych osób, które czują się bardziej komfortowo we własnym domu.

Wizyty domowe stwarzają możliwość rehabilitacji  osób, których stan zdrowia nie pozwala na opuszczanie domu, osób ciężko chorych spędzających większość czasu w łóżku oraz osób, które w wyniku urazu lub zabiegu operacyjnego są czasowo unieruchomione. Dla osób starszych oraz tych, które nie mogą poruszać się o własnych siłach  lub bez pomocy opiekuna rehabilitacja w domu daje możliwość poprawy sprawności  i zmniejszenia dolegliwości bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwala na zastosowanie praktycznych rozwiązań związanych z czynnościami życia codziennego i lokomocją w obrębie miejsca zamieszkania i współpracę z rodziną chorego

Opieka pielęgniarska daje możliwość podania leków czy zapewnienia właściwej pielęgnacji osób unieruchomionych i poważnie chorych każdego dnia bez konieczności przewożenia codziennie do placówki medycznej.

Środowisko domowe jest  bardziej komfortowe, czujemy się w nim swobodnie i naturalnie, nie otaczają nas inni pacjenci a dobrze znani nam domownicy. Dla wielu osób wizyta w przychodni medycznej wiąże się z dużym stresem i  niepewnością, wynika to z nowego miejsca i nowej sytuacji w której się znajdujemy. Mimo stworzenia najbardziej przyjaznej atmosfery w placówce medycznej, możemy czuć się niezręcznie w końcu zgłaszamy się do ośrodka z różnymi problemami.

View of a Young attractive woman being manipulated by physiotherapist

W przypadku stanów po przebytych urazach, złamaniach, wszczepieniu endoprotez czy w chorobach neurologicznych ważne jest wczesne rozpoczęcie rehabilitacji aby jak najszybciej odzyskać sprawność, stworzyć warunki do prawidłowego gojenia się tkanek, zmniejszyć ryzyko powikłań lub  umożliwić jak najlepsze funkcjonowanie.

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z rehabilitacji i usług pielęgniarskich z dojazdem do domu -zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.