Jak fizjoterapia zastąpi Ci leki?

Bolą Cię stawy, dokucza ból głowy albo nadwyrężyłeś mięśnie? Sądzisz , że nie możesz zrobić nic więcej niż łykać tabletki przeciwbólowe i smarować się kojącymi żelami?  Zanim sięgniesz po kolejny specyfik sprawdź jakie możliwości daje Ci fizjoterapia.

Leki przeciwbólowe zwykle dają szybki ale krótkotrwały efekt. Ze względu na ich dostępność wygodnie jest je zażywać. Nie są one jednak obojętne dla naszego zdrowia. Zmniejszając dolegliwości bólowe mogą jednocześnie działać negatywnie na wątrobę, żołądek, układ krwionośny. Poza tym mogą wywołać szereg skutków ubocznych. Działają głownie na objaw jakim jest ból a nie na przyczynę bólu. Zatem nie likwidują problemu.

Fizjoterapia oparta jest na naturalnych metodach, fizycznych i mechanicznych bodźcach działających leczniczo. Ponieważ nie jest szeroko reklamowana jak leki wydawane bez recepty możesz nawet nie wiedzieć w jak wielu schorzeniach znajduje zastosowanie i jak szeroki wachlarz zabiegów obejmuje.

Działanie zabiegów opartych o wpływ zimna czy ciepła na organizm powoduje zmniejszenie dolegliwości bólowych podobnie jak  leki przeciwbólowe,  ale zaoszczędza skutków ubocznych a do tego  poprawia odżywienie tkanek.

Masaż  i mobilizacja działają na przyczynę dolegliwości, zmniejszają napięcie mięśni , poprawiają funkcjonowanie stawów. Wiele z dolegliwości narządu ruch wynika ze skrócenia mięśni lub ich osłabienia zaburzając działanie stawów i powodując ich przeciążenie.  Działanie na przyczynę bólu pozwala na zlikwidowanie problemu na długi czas i uwalnia od łykania tabletek .

Kiedy przyczyna dolegliwości polega na chronicznym zmęczeniu i przeciążeniu na przykład z powodu warunków pracy fizjoterapia daję nam lekarstwo w postaci kinezyterapii. Jest to leczenie ruchem, za pomocą właściwych ćwiczeń pozwala na przywrócenie właściwego funkcjonowania  zaburzonego przez stres, wymuszona pozycję w pracy czy wadliwe nawyki postawy. Ponad to ćwiczenia fizyczne i masaże działają kojąco również na psychikę.

Czy wiesz, że  fizjoterapia znajduje zastosowanie w takich problemach jak:

– dysfunkcje zgryzu i zgrzytanie zębami

– bóle głowy, szumy uszne

-blizny pooperacyjne

-nietrzymanie moczu

-zaburzenia równowagi

-kręcz szyi

-zaburzenia rozwojowe u dzieci

Kiedy myślisz, że oprócz leków i zabiegu operacyjnego nie ma innego sposobu na powrót do zdrowia, sprawdź czy  jedną z metod usprawniania nie jest również fizjoterapia.