5 zalet masażu aromaterapeutycznego

Masaż aromaterapeutyczny to jedna z najprzyjemniejszych odmian masażu. Oto główne powody, dla których warto skorzystać z tego zabiegu.

  1. Więcej niż masaż. Łączy w sobie chwyty stosowane w masażu klasycznym z dobrana mieszanką zapachową. Tworzy to kompleksowy zabieg, w większym stopniu oddziałujący na zmysły niż sam masaż relaksacyjny.
  2. Magiczny zapach. Aromaterapia pobudza narząd zmysłu a ten z kolei wpływa na obszary mózgu odpowiedzialne za interpretację zapachu. KIażdy z nas lubi otaczać się przyjemnymi zapachami a unikać drażniących woni. Przyjemne zapachy wprowadzają  nas w stan relaksu, pomagają w regeneracji ciała i ducha.
  3. Walory zdrowotne. Masaż rozluźnia mięśnie oraz usprawnia krążenie. Może to uchronić przed konsekwencjami przeciążenia mięśni i wystąpieniem różnego rodzaju zespołów bólowych.
  4. Walory kosmetyczne. Masaż uelastycznia skórę, poprzez tarcie złuszcza martwy naskórek i usprawnia oddychanie tkankowe.Ponad to wysokiej jakości naturalne składniki olejku do masażu doskonale   odżywiają i  nawilżają skórę, pozostawiając ją miękką ale nie nadmiernie natłuszczoną.
  5. Zabieg stworzony dla Ciebie. Jest to masaż wykonywany przez ręce terapeuty, nie  wykorzystuje się  dodatkowych przyborów do masażu. Nie musisz się zatem martwić czy ten rodzaj masażu Ci się spodoba. Jest to zabieg stworzony dla osób, które szukają klasycznego rodzaju  odprężenia.