Wiosennie, kobieco, zdrowo....

Zapraszamy kobiety do skorzystania z naszych usług medycznych, a przez cały  marzec Panie mają rabat na wszystkie usługi w wysokości 15 %.

Zdrowe odżywianie, aktywne spędzanie wolnego czasu, właściwy relaks to czynniki mające wpływ na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia.

Nie powinniśmy zapominać o wykonywaniu badań profilaktycznych. Świadomość  posiadania dobrych wyników  daje radość  życia każdego dnia.

Dlatego pomyśl o sobie i swoich najbliższych ! Zapraszamy do naszych specjalistów.

 

Ginekolog informuje:

Niezależnie od wieku pamiętajmy o regularnych wizytach u ginekologa.

 Nawet jeśli nic nie boli, warto profilaktycznie zgłosić się do specjalisty. Pamiętajmy, że wiele chorób  narządu rodnego kobiety rozwija się podstępnie, przez wiele lat nie dając  żadnych dolegliwości. Bardzo często jest już za późno na leczenie.

 Ale czy tak musi być ?

Wizyta u  ginekologa bywa dla kobiety krępująca, lecz warto przełamać wstyd, gdyż od tego może zależeć Twoje zdrowie a często  i życie.

Badanie ginekologiczne oraz wykonana cytologia i USG pozwalają  uniknąć najgorszego.

Badanie cytologiczne pozwala wykryć wczesne nieprawidłowości  szyjki macicy, nie leczone mogą prowadzić do rozwoju nowotworu,  który jest bardzo niebezpieczny. Rozwija się przez kilka lat nie dając początkowo żadnych dolegliwości, a wykryty we wczesnym stadium jest całkowicie wyleczalny. Badanie to pozwala również na wykrycie drobnoustrojów wywołujących stany zapalne pochwy a tym samym powodujących uczucie dyskomfortu okolic  intymnych.

Badaniu powinna poddać się każda kobieta po 20 roku życia lub w niedługim czasie po rozpoczęciu współżycia płciowego.

Badanie cytologiczne jest  badaniem polegającym na pobraniu wymazu z szyjki macicy. Jest bezbolesne i może być  wykonane podczas rutynowego badania ginekologicznego, najlepiej jeden raz w roku.  Badanie cytologiczne  można wykonać  każdego dnia z wyjątkiem dni występowania miesiączki, jednak najlepiej około 10-14 dnia cyklu, wówczas  wynik  będzie najbardziej miarodajny.  Przed planowanym badaniem nie powinno się  stosować żadnych leków dopochwowych (ok. 7 dni) i współżyć (ok. 2 dni ).

Wynik badania decyduje o dalszym postępowaniu leczniczym. Bardzo często jest to tylko wyleczenie stanu zapalnego i zalecenie badania kontrolnego za rok.

Zachęcamy wszystkie kobiety do wykonania badania cytologicznego, a tym samym do dbania o zdrowie własne, zdrowie babć, mam i córek.

 

Endokrynolog  odpowiada:

Dlaczego należy badać funkcję tarczycy? 
 

Tarczyca jest niewielkim gruczołem zlokalizowanym na szyi. Pomimo swoich skąpych rozmiarów ma istotny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Na uwagę zasługuje fakt, iż choroby tarczycy często przebiegają nie powodując objawów bólowych szyi czy widocznego powiększenia tarczycy (obwodu szyi).  

Dlatego tak ważne jest okresowe badanie funkcji tarczycy. Dotyczy to w szczególności kobiet, gdyż choroby gruczołu tarczowego występują częściej właśnie u nich.  

Nierozpoznana i nieleczona niedoczynność tarczycy powoduje między innymi tendencję do przyrostu masy ciała, złe samopoczucie, senność, suchość skóry, wypadanie włosów, a nawet depresję. Ponadto, u kobiet z niedoczynnością tarczycy zmniejszona jest płodność. U ciężarnych z niedoborem hormonów tarczycy istnieje wyższe ryzyko poronienia samoistnego, porodu przedwczesnego. Z kolei dla rozwijającego się płodu, brak/niedobór hormonów tarczycy u matki jest odpowiedzialny za gorszy rozwój umysłowy w przyszłości. 

Nadczynność tarczycy  występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Może wywoływać zaburzenia rytmu serca ("kołatanie serca"), niewydolność serca, a nawet objawy choroby niedokrwiennej serca. Sprzyja osteoporozie i gorszej kondycji włosów i paznokci.

 Warto zbadać poziom TSH, by mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

Badaniem przesiewowym oceniającym funkcję tarczycy jest oznaczenie TSH (badanie krwi).
Nie lekceważ objawów zaburzeń funkcji tarczycy- oznacz TSH i zgłoś się do lekarza!

 

Przyjemny relaks:


Szczególnie wiosną potrzebujemy relaksu i energii.  Możemy sobie to zapewnić poprzez masaż, mający specyficzne działanie na ciało i umysł. Będzie to chwila niezastąpionego spokoju i odprężenia, zregenerujemy siły i poczujemy się wyjątkowo.  Zapraszamy wszystkie kobiety na masaże relaksacyjne (kamieniami wulkanicznymi, aromaterapeutyczne) oraz lecznicze. Jeśli zależy nam na jędrnej skórze to idealny będzie masaż bańką chińską, a wtedy cellulit nie będzie już naszą zmorą. Więcej o masażach w zakładce Rehabilitacja dorosłych.

Zadbajmy o siebie już dziś.


Marzec to miesiąc rabatów cenowych tylko dla kobiet. Zniżka 15% na wszystkie usługi.
Zapraszamy :)

dodano: 04-03-2016

Skontaktuj się z nami

Pn - Pt: 8:00 - 20:00, Sobota: 9:00 - 15:00
ul. Matki Teresy z Kalkuty 18
20-538 Lublin

zobacz na mapie

Newsletter

Dołącz do nas

Oferta Specjalna PlusMedic

Zarejestruj się i odbierz rabat 5%!

Zamawiając bezpłatny newsletter będziesz otrzymywać raz w miesiącu informacje związane ze zdrowiem oraz naszymi najnowszymi promocjami.
Zapisz się teraz!

Wpisany adres email jest niepoprawny.